DERGİ

Parat Ripost, 2013 senesinde “Online Eskrim Dergisi” olarak doğmuş ve kısa sürede marka değeri kazanmıştır.

AKADEMİ

Eskrim sporuna yayıncılık dışında eğitim alanında da hizmet etmek amacıyla 2015 senesinde Parat Ripost Akademi kuruldu.

MAĞAZA

Parat Ripost markasının doğuşundan itibaren planlanan mağazacılık hayali de Parat Ripost Store ile 2017’de gerçek oldu.

KISACA BİZ KİMİZ?

DÜNDEN BUGÜNE PARAT RİPOST

Parat Ripost, eskrim sporuna ilişkin haber ve eğitici kaynakları eskrim severler ile buluşturan dergi formatındaki bir çevirimiçi platform olarak 19 Mayıs 2013’te yayın hayatına başlamıştır.

Bu fikrin doğuş nedeninin arkasında yazılı, görsel ve dijital medyamızda süregelen eskrim konulu içerik noksanlığı yatmıştır. Parat Ripost, içeriğinde güncel haberlere, bilimsel kaynaklara ve röportajlara yer vererek bu eksikliğe son vermeyi amaçlayarak yayın hayatını sürdürmüş ve kısa sürede eskrim çevrelerinin taktirini toplayarak eskrim alanında bir marka haline gelmiştir.

Derginin fikir babası ve kurucusu Can Aydın’ın Parat Ripost markasının yayıncılık alanında yakaladığı başarı ve saygınlığı eskrim pistlerine taşımayı arzulaması sonucu 2015 senesinde Parat Ripost Spor Kulübü kurulmuş. Markanın eğitim faaliyetleri bu kulübün çatısı altında Parat Ripost Akademi olarak yürütülmektedir.

Parat Ripost, son olarak, kurulduğu günden beri kısa vadedeki hedefleri arasında yer alan mağazacılık hizmeti olan Parat Ripost Store’yi de dünyada en çok tercih edilen Alman eskrim markaları Allstar ve Uhlmann’ın distribütörlüklerini alarak 2017 yılında hayata geçirmiştir.

Parat Ripost Store olarak en büyük arzumuz yakın gelecekte internet mağazamız aracılığıyla eskrimcilerin Allstar, Uhlmann ve diğer markalara kolay, hızlı ve uygun fiyatlarla erişebilmelerini sağlamak olacaktır.